İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Burç
 3. 2021’de Burçları Neler Bekliyor?
Trendlerdeki Yazı

2021’de Burçları Neler Bekliyor?

Sizlere güzel bir haber veriyorum; 2021 tüm burçlar için oldukça şanslı bir yıl olacak, bu yılın fırsatlarına şimdiden hazırlıklı olun. Fakat tüm burçlar içinde bir burç var ki... İşte o 2021'de rüya gibi bir sene geçirecek. Peki hangi burç? Gelin birlikte öğrenelim:

featured
2

Hangi Burç – Nasıl Etkilenecek?

 • Koç (20 Mart – 19 Nisan)
 • Boğa (20 Nisan – 19 Mayıs)
 • İkizler (20 Mayıs – 20 Haziran)
 • Yengeç (21 Haziran – 21 Temmuz)
 • Aslan (22 Temmuz – 22 Ağustos)
 • Başak (23 Ağustos – 21 Eylül)
 • Terazi (22 Eylül – 22 Ekim)
 • Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)
 • Yay ( 22 Kasım – 20 Aralık )
 • Oğlak ( 21 Aralık – 20 Ocak )
 • Kova ( 20 Ocak – 17 Şubat )
 • Balık ( 18 Şubat – 19 Mart )

2020 ne yazık ki hepimiz için oldukça zor bir yıl oldu. Hayat standartlarımıza büyük bir darbe vuran virüsün etkisine paralel olarak gelişen bir çok sorun bizleri derinden etkiledi. Ancak artık bu yılı geride bırakıyoruz ve önümüze bakıp, daha güzel gelişmelere kucak açmak zorundayız. Bunu yapmanın ilk yolu yeni yıla güzel bir enerji ile başlamaktır. Hazır enerjiden bahsetmişken, sizlere güzel bir haber veriyorum; 2021 tüm burçlar için oldukça şanslı bir yıl olacak, bu yılın fırsatlarına şimdiden hazırlıklı olun. Fakat tüm burçlar içinde bir burç var ki… İşte o 2021’de rüya gibi bir sene geçirecek. Peki hangi burç? Gelin birlikte öğrenelim:

Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

Koç Burcu
Koç Burcu

Koç burçları 2021 yılına güzel gelişmelerle başlayacak. Bu yıl özellikle çalışma hayatınızda büyük bolluk ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. Öğrenciler için okul hayatları çalışanlar için iş hayatlarında zorlu ama konsantrasyonu yüksek, verimli bir yıl geçireceksiniz. Özellikle 2021 yılının ikinci yarısında, kariyerinize dair büyük emellerinizi nihayet gerçekleştirebilirsiniz. Bu yıl başarılı olmak için yapmanız gereken tek şey öfkenizi kontrol altında tutmak ve bunu bir amaca yönlendirmek. Ayrıca yılın sonlarına doğru yaşanacak Jüpiter ve Satürn kavuşması; size daha önce yaşamadığınız bir yükselmeyi yaşatabilir. 2021 Koç’ların zafer yılı olmaya çok yakın! Aşk hayatınızda ise, bu sene yaklaşan kişilere daha az toleranslı olabilirsiniz çünkü kısa flörtler için zamanınız yok, kariyer eviniz oldukça kazançlı ve hareketli! Bu gelişmeler yüzünden koç burçları kariyerlerinin yükselişiyle birlikte iş ve aşkı ayırmak zorunda kalabilir.

Boğa Burcu (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa Burcu
Boğa Burcu

Bu yıl Uranüs Boğa burcunu ziyaret ediyor ve bu ziyaret sizin için yepyeni bir 8 yıllık sürecin de başlangıcı anlamına geliyor. Uranüs ilerleme gezegenidir ve bu süreçte bir şeyleri değiştirmeye bakış açınızla başlayabilirsiniz. 2021 hayatınıza dair planlarınızı net olarak kesinleştireceğiniz bir yıl olacak. Bu yıl o kadar köklü bir değişim yaşayacaksınız ki bu değişimi 2021 yılının sonunda fark edip, büyük resmi daha net görmeye başlayacaksınız. Bu değişimlerden ilki arkadaş ve aile ilişkinizde yaşanacak, 2021 yılında ailenize daha fazla değer vermeniz gerektiğini birkaç arkadaşınızla yaşayacağınız çeşitli sorunların ardından anlayacaksınız. Bu yıl için size tek tavsiyemiz 2021 yılının Eylül-Kasım aralığına dikkat edin, bu aylarda yaşadığınız sorunlar karşısında vereceğiniz tepkiler geleceğinizi büyük oranda şekillendirecektir.

 

İkizler Burcu (21 Mayıs – 21 Haziran)

İkizler Burcu
İkizler Burcu

Yöneticiniz Merkür sayesinde daha dışa dönük bir yıl sizleri bekliyor. Yılın başından Kasım ayı başına kadar burcunuzda kalacak olan Jüpiter, size iş açısından büyük fırsatlar sağlayacak. Maddi konularda fırsatlarınız olsa da yaptığınız işten keyif alıp almadığınızı fazlasıyla sorguladığınız bir yıl olacak. Aynı sorgulama öğrenciler için de geçerli olacak. Bu sene ne isteyip ne istemediğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. İşinizi ve önceliklerinizi yeniden değerlendirebilir ve yeni teklifleri gözden geçirebilirsiniz. İnsan ilişkilerinde ise iletişim kopukluğu yaşayacağınız bir yıl olacak, bazı sevdiklerinizle aranıza mesafeler girebilir. Haziran ve Ekim aylarında bu konularda yaşayacağınız tartışmalarda sakin kalmaya özen gösterin. Yoksa bu arkadaşlık ilişkilerinize zarar verecektir. Çünkü Kasım ayındaki Venüs Retrosu ilişkilerinize büyük etki edecek gibi duruyor. Bu geçişin ardından Aralık ayında ise sizi sürpriz bir tanışma bekleyecek…

Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu

Artık çabalarınızın karşılığını almaya başlayacaksınız sevgili Yengeçler!

Bu yıl Mars’ın burcunuza kattıkları sayesinde uzak rotalara seyahat gerçekleştirebilir; yeni bir çevreye yerleşebilirsiniz. Temmuz ayı sizin için yeni başlangıçlar, fırsatlar anlamına geliyor. Zincirlerinizden kurtulacağınız bir yıl sizi bekliyor. Uranüs, Mayıs ayı ortasından Kasım başına kadar arkadaşlık ilişkilerinizi yönetecek ve bu sırada hayatınızda daha fazla değişimlerin olması muhtemel, değişimlere hazırlıklı olun. Alıştıklarınızdan farklı bir çevre sizi bekliyor, yeni arkadaşlıklar, yeni ilişkilere kapı açacaksınız bu sene. Merkür sayesinde Mart ve Nisan ayı ortasına kadar kariyer açısından çok verimli günler yaşayacaksınız. Sakın aceleci olmayın, yenilikleri bu kez bir sır olarak olarak saklayın ve kucaklayın. Ancak işleriniz oturduğunda bunu çevrenizle paylaşın. Aşk hayatınızda ise bu yıl Jüpiter sayesinde sevgi dolu bir yıl olacak ve bu sevgiyi paylaşmak için sabırsızlanacaksınız. Enerjinizle yakın çevrenizden ilgi görebilirsiniz, arkadaş olarak düşündüğünüz birinin size karşı olan ilgisiyle karşılaşacaksınız bu yıl. İnsanlardan vazgeçmekte zorlanmadığınız bir yıl olacak ama bazı seçimlerde lütfen dikkatli olun. Karar verirken geleceğinize olan etkilerini iyi düşünün.

Aslan Burcu (22 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan Burcu
Aslan Burcu

Yeni yılın ilk günü itibariyle şimdiye dek hayatınızda doğru ve yanlış yaptığınız şeylere dair hesaplamalara girebilir, kişisel yolculuğunuza dair sorgulayıcı bir takım süreçten geçebilirsiniz. Bu süreç sizin tutumunuza göre size başarıyı da deneyimletebilir veya vardığınız sonuçlarla planlarınızı erteleye de bilirsiniz. Öte yandan 2021 yeni başlangıçlar yapmanız için harika bir zaman dilimi sunuyor size. 2021 yılı boyunca kendinizi tamamen dışarıya kapalı hissedebilirsiniz ancak bu gözden kaçırdığınız ayrıntıları görmek için harika bir zaman. Aslan burcu için Uranüs, 2021 yılında meslek ve hedefleriniz bölümünde hayli hızlı başlayacak ve bu hız Mayıs ayı ortalarından Kasım ayı başlarına kadar sürecek. 2021 yılında büyük bir zafere giden bir yolu inşa ediyorsunuz, bu yüzden bu yolun sağlam olmasına önem vermelisiniz, ince detayları defalarca düşünerek ileride başınızı sıkıntıya sokmayacak kararlar almalısınız. Bu sene aşk hayatınızı çok umursamadığınız bir yıl olacak, ilk önceliğiniz kariyer olacak, kariyer hayatınızda gerekli başarıları sağladıktan sonra Kasım ayında yeni bir tanışma görünüyor, bu ay içinde hayatınıza yeni birisini alabilir veya sahip olduğunuz ilişkinizde, geleceğe yönelik ciddi bir adım atmaya kendinizi hazır hissedebilirsiniz.

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak Burcu
Başak Burcu

Şubat 15’ten itibaren güneşin gölgesi kariyer ve hedeflerinizi çok ciddi etkileyecek. Bu da mesleki hayatınız ve hedefleriniz için daha fazla çalışma yapmanız için harika bir zaman dilimi. Mayıs ayı ortalarından Haziran ayının sonuna kadar meslek ve hedefler bölümünüzde yer alacak olan Mars, sizi işinize daha adanmış bir hale sokabilir. Fakat bu süreçte kendinize yaptığınız acımasız eleştirilere bir son vermelisiniz. Çünkü Mars’ın bu dönemde üzerinizde kuracağı eleştirel hava hevesinizi kaybettirebilir, bu nedenle karşılaşacağınız aksiliklere karşı kendinizi eleştirmeyin, sabrınızı koruyun, sorunların alternatif çözümlerini düşünün. Mars, Eylül ortasından Kasım ortasına kadar meslek ve hedefler bölümünüzde geri adım atacak. Yani bu süreçten itibaren tekrar yola çıkıp belirgin adımlar atmaya odaklanabilirsiniz. Kasım ayında Venüs etkisiyle aşırı miktarda işle karşı karşıya olduğunuz bir dönem olabilir veya tamamen işten uzak durmanız gereken bir dönem sizi bekleyebilir, bu zaman aralığında bir ara vermek zorunda olduğunuzu hissedeceksiniz. Kısa bir mola bu süreçte size iyi gelir. 2021 size yeni kariyer fırsatı değil ama yaptığınız işte takdir edildiğiniz bir süreci sizlere getirecek. Bu sene hevesli olduğunuz işleri yapmaya konsantre olabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında yine Venüs’ün olumsuz etkisi nedeniyle çok fazla harcama yapmamanız ve nakit hesaplarınıza ekstra özen göstermeniz gerekiyor. Aşk hayatınızda ise oldukça verimli bir yıl geçireceksiniz. Bu sene aşık olmaya hazırsınız, Satürn ve Plüton da bu konudaki konsantrasyonunuzu destekliyor olacak. Sevgiye sahip olmaya ve hissettiğiniz sevgiyi paylaşmaya nihayet odaklanabilirsiniz. Mart ayı ortalarından itibaren aşk hayatınız daha hareketli bir hal alabilir.

Terazi Burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi Burcu
Terazi Burcu

Yöneticiniz Venüs; Ekim ayı başından Kasım ortasına dek geriliyor olacak ve bu durum sizi oldukça etkileyecek. Ekim ayında Venüs retroya gireceğinden nakit konusunda zorlanma, daha fazla harcama yapma ve para akışında çeşitli zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ancak korkmayın; zira sizi yılın geri kalanında yüksek maddi şans bekliyor! Mesela, Kasım’ın başlarında Jüpiter’in etkisiyle nakit para akışı ve yeni maddi kapıların açılması söz konusu. Bu fırsatı iyi değerlendirmeye çalışın. Bu güç size 2022’de çok büyük katkı sağlayacak. Aşk hayatınızda ise sevgililer günü haftası birisiyle tanışmanız muhtemel gözüküyor, mevcut bir ilişkiniz var ise o tarihlerde çok huzurlu ve harika bir dönem geçireceksiniz partnerinizle. Zor bir 2020 geçirdiniz, ruhsal bir yolculuğa çıktınız ve şimdi kendinizi kucaklama zamanı. Aynı zamanda, 2021’de bağlarınızı kopardığınız insanlarla yüzleşip, sevgi dolu bir yılı geride bırakacaksınız.

Akrep Burcu (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep Burcu
Akrep Burcu

2021 yılında burcunuzda yer alacak Jüpiter etkisi ile hayatınızda yeni bir kapı açılıyor. Yılın başlarında burcunuzda yer alacak Mars sayesinde hareketli bir Ocak ayı geçireceksiniz. Bu sürede kendinizi çok enerjik ve motivasyonu yüksek hissedeceksiniz. Ancak kendinize bu kadar odaklanmanız çevrenizdekiler tarafından pek hoş karşılanmayabilir, ilişkilerinizi yönetmekte zorlanacağınız bir dönem sizi bekliyor. Ailenizden bu sene çok fazla destek göreceksiniz. Uranüs bu yıl iş segmentinde istediğiniz fırsatları size getiriyor. Mayıs ayı ortası ve Kasım ayı başı arasındaki süre en şanslı olduğunuz anlar. Kasım ayında ise harcamalarınıza çok dikkat etmelisiniz, ekonomik olarak 2 aylık bir zorlu süreç sizi bekliyor. Aşk hayatınızda ise Neptün tüm yıl boyunca aşk alanınıza etki edecek ve bu da hiç aklınıza gelmeyecek özellikteki insanlara karşı hoşlantı duyabileceğiniz yeni bir deneyime kapı açacak.

Yay Burcu ( 23 Kasım – 22 Aralık )

Yay Burcu
Yay Burcu

2021 yılında Mars, Ocak ayı sonundan Mart ortasına kadar burcunuzda yer alıyor. Bu sayede bu süreçte daha kararlı adımlar atabilirsiniz. Öne çıkıp yeni bir şeylere başlayabilirsiniz. Ama yeni bir şeylere başlarken dikkatli olmanızda fayda var zira iş değişikliği bu sene için çok akıllıca durmuyor. 2021’de Yay için Satürn ve Plüton tüm yıl boyunca nakit segmentinde kalıyor, bu yüzden nakit paraya dair sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Mart ayı itibariyle nakit sıkıntılarınızın çözüleceğini söyleyebiliriz.

Yay burçları için 2021 yılında öne çıkan ne diye soracak olursanız ekonomik arzular diyebiliriz. Satürn sizin Finansal Gezegen’inizdir. Bu yıl Yengeç Burcu’nda olacak. Aşk hayatınıza gelecek olursak, aşka bakışınızın son birkaç sene içinde kökten değiştiğini söyleyebiliriz, bunun her ne kadar etkisi olsa da bu sene sorumluluklarınızın etkisini çok fazla hissedeceğiniz için aşka pek odaklanmadığınız bir yıl sizi bekliyor diyebiliriz.

Oğlak Burcu ( 22 Aralık – 20 Ocak )

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu

Bu sene Plüton ve Satürn tüm yıl burcunuzda kalacak. Plüton ile Mars Mart ayı ortasından Mayıs ortasına kadar birçok konuda değişmeye başladığınız bir süreç yaşayacaksınız. Değişim size iyi gelecek, daha enerjik hissedeceksiniz. Öte yandan insanlara daha az tolerans göstermeniz gereken bir yıl olacak bu yıl. İşleri yeniden rayına koyman için önce insan ilişkilerini oturtman gerekiyor çünkü. Şubat ayı ile birlikte nakit akışında bolluk yaşayacaksın. Ama bu yıl için en güzel haber aşk hayatında! Bu yıl aşık olmayı yeniden öğreneceksin! Aşk hayatını ziyaret edecek Uranüs ile ya geçmiş bir aşkı yeniden alevlendireceksin ya da yeni bir başlangıça adım atacaksın. Bu yıl romantizm dolu bir yıl seni bekliyor.

 

 

Kova Burcu ( 21 Ocak – 19 Şubat )

Kova Burcu
Kova Burcu

İşte karşınızda, yazımızın başında bahsettiğimiz, bu yılın en şanslı burcu!

Bu yıl sizin yılınız! Her attığınız adımda sizi bolluk bekliyor, fakat bu bollukların büyük bir kısmı akademik ve ekonomik alanda olacak, aklınızdaki işleri harekete geçirmek için en doğru döneme giriyorsunuz. Çok iyi bir plan ve program oluşturmalı ve onu bu sene mutlaka harekete geçirmelisiniz. Aşk hayatınızda ise çok fazla hareketli bir dönem geçireceğinizi söyleyemeyiz ne yazık ki. Temmuz ayı itibariyle evliyseniz ev hayatınızda, bir ilişkiniz varsa sevgilinizle güzel zaman geçirmeye bakın, mutlaka birlikte bir tatil planı yapın yoksa senenin devamında bu süreçte geçireceğiniz bir ilgisizlik durumu büyük sorunlar yaratabilir. Bunun haricinde hayatınızda birisi yoksa eğer Ekim ayında sizi bekleyen bir tanışma olduğunu söyleyebiliriz. Fakat 2021 için sizlere tavsiyemiz, bu yılın sizler için güzel planları varken bunu bir kişiye odaklanarak harcamayın. Hayatınızın merkezine amaç ve hayallerinizi koyun, tüm koşullar onları gerçekleştirmek için yeterince iş birliği yapacak bu sene.

Balık Burcu ( 20 Şubat – 20 Mart )

Balık Burcu
Balık Burcu

Bu sene Neptün, tüm yıl boyunca burcunuzda kalacak. Bu sayede daha verimli bir yıl sizi bekleyecek, 2020 gibi zamanınızı boşa harcamayacaksınız bu sene, emeklerinizin karşılığını fazlasıyla alabileceksiniz. Uzun zamandır kendinizi ne için hazırlıyorsanız, bu hazırlığınızın sonuçlanacağı bir yıl olacak. Özellikle Mart ayında çok yoğun bir dönem geçireceksiniz. Bu dönem sizin fırsat ayınız olarak gözüküyor. 2021 aslında 2019 yılında yaşadıklarınıza da benzer bir yıl gibi duruyor, 2019’un ilk 4 ayında ne yaşadıysanız 2021’in son 4 ayında benzer bir süreç geçireceksiniz. Aşk hayatınızda ise katılacağınız bir organizasyonda veya etkinlikte bir tanışma bekleyecek sizi, bu tanışma güzel gelişmelere kapı açacak gibi duruyor. Bu illa aşk olmak zorunda da değil, eğer hayatınızda birisi varsa, bir etkinlik sırasında gelecekte çok iyi anlaşacağınız güzel bir dost kazanabilirsiniz. Özellikle yaz dönemi insanlarla etkileşime girmekten kaçınmayın.

 

Ve böylece tüm burçlarımızın değerlendirmesini bitirmiş bulunmaktayız. Hepinize 2021 yılında önce sağlık, sonra huzur ve bolca mutluluk diliyorum! Günlük Burçlar için buraya tıklayabilirsiniz.

Sevgilerimle…

--Astralog Apollon--

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Mükemmel bir yazı olmuş, emeğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir