İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Burç
  3. 17 Şubat 2021 Çarşamba Günlük Burç Yorumları
Trendlerdeki Yazı

17 Şubat 2021 Çarşamba Günlük Burç Yorumları

30 Ocak 2021 Cumartesi Günlük Burç Yorumları

17 Şubat 2021 Çarşamba Günlük Burç Yorumları

Kova burcundaki Satürn ve Boğa burcundaki Uranüs arasında tam partil kare açı meydana geliyor. Bu arada Ay’da Uranüs ile kavuşum yapıyor. Uranüs Hamal ve Schedir sabit yıldızlarının çizgisinde duruyor.

Bu sene yaşayacağımız kare açıların ilki olacak ve 2021 yılına bu kare açılar damgasını vuracak. İkincisini Haziran ayında, üçüncüsünü Aralık ayında yaşayacağız. Bu yaşayacağımız hafta hayatlarınızda yaşayacağınız ani değişimleri isterseniz not alın, bunların benzerlerini bir dahaki açılarda artarak hissedeceksiniz. Satürn sınav demek olduğu için eğer ilk sınavı geçemezseniz, son sınavınız katlanarak sizi başarmanız yönünde zorlayacak.

Bu açıda yönetici olan Uranüs gezegeni . Hem Kova burcu üzerinde söz sahibi, hem Satürn üzerinde. Uranüs kişisel haritalarımızda bireyselliğimizi ortaya koyuş şeklimizi gösterir. Ani beklenmeyen olaylar ona aittir. Sarsarak bizi kendimize getirmeye çalışır. Jenerasyon gezegenlerinin ilk keşfedileni ve Merkür gezegeninin üst oktavı görevini görür. Elektrik, elektronik ona aittir. Satürn gezegeni eskiyi, alışılmış kalıpları anlatırken, Uranüs yeniyi, alışılmamış olanı, farklılıkları anlatır.

Türkiye haritasına baktığımız zaman 8 ve 11 ev aksında gerçekleşecek olan bu kare açı, komşu devletlerdeki ani değişiklikleri, onlarla olan ilişkilerimizdeki beklenmeyen olayları,  ülkemizi ilgilendiren davaları, ani ödenmesi gereken borçları, ülkemize yeni yaptırımları temsil eder. Bu dönemde çocuklar, gençler olaydan en çok etki alacak olan kişiler olarak gözüküyor. İş yerlerinin açılma gündemi bizlere hareketli zamanlar yaşatabilir. Aile ile ilgili kanunlarda yapılmak istenen değişiklikleri gündeme getirebilir.

Bu dönemde hastalıklarda ani artışlar ve buna bağlı ölümlerde yükseliş gündeme gelebilir. Covid-19 yeni mutasyonlarıyla birlikte birçok sorunla karşı karşıya kalabiliriz.

Bu dönemde ayrıca Astrolojiye, bilime, teknolojiye ilginin artacağını, bu alanlarda yeni keşifler yapılabileceğini işaret ediyor, gökyüzü.

Topraklar alanında baktığımızda yer sarsıntılarında artış, volkan aktiviteleri, maden kazaları, toprak göçükleri yüzünden kayıplara neden olabilir. Hava olaylarına baktığımızda bir süre daha ani soğuma, ve buzlanma olayları yaşamaya devam edeceğiz.

Elektronik aletlerinize bu dönemde ekstra dikkat göstermenizi öneririm, elektrik kontakları yüzünden çıkacak yangınlar, elektrik çarpmaları, yıldırım yüzünden yaşanacak felaketler bu hafta artarak etkisini devam ettirecek.

Uranüs gezegeni bizi dönüşmemiz, yeniliklere açık olmamız, yeniye yer açmamız için baskı kuruyor. Bu dönemde yeniliklere açık olanlar ve teknoloji alanında çalışmalar yapanlar kazançlı olacaklar. Eski olana bağlı kalmaya çalışanlar, benim tarzım bu değişmem diyenler, yenilikleri kabul etmeyenler zorluklarla boğuşmak zorunda kalacak.

 

Koç Burcu Günlük Burç Yorumu

Para ve uzak arkadaşlıklar arasında yaşayacağın kare açı size arkadaşlıklar yüzünden ani kayıp veya kazançlar getirebilir. Var olan maddiyatınızı ne kadar sağlama almaya çalışsanız da bazı şeyler kaderde yazılı olanlardır.

 

Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu

Kendinizde yapmak istediğiniz ani değişiklikler, iş arkadaşlarınız üzerinde şok etkisi yaratabilir. Bu hafta her hangi bir kişisel bakım yaptırmamak daha iyi olacaktır. Bugün duygularınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

 

İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu

Gizli düşmanlarınızın planlarıyla karşılaşabilirsiniz, arkanızdan çevrilen beklenmedik olaylar yüzünden üzülebilirsiniz.

 

Yengeç Burcu Günlük Burç Yorumu

Ani arkadaş değişiklikleri yaşayabilir, başkalarından elde ettiğiniz gelirleri onlar yüzünden kaybedebilirsiniz.

 

Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu

Yakınınızda olanlar sizden üst mevkilere terfi edilebilir. Onların bu yükselişi sizde şok etkisi yaratabilir.

 

Başak Burcu Günlük Burç Yorumu

Bildiklerinizi arttırmak üzerine çalışabilirsiniz. Yeni keşifler yapmak için uygun bir dönemdesiniz. Farklı bakış açıları size yeni ufuklar açacaktır.

 

Terazi Burcu Günlük Burç Yorumu

Beklenmeyen borçlar karşınıza çıkabilir. Çocuklarınıza karşı bu dönemde sert, tutucu davranmaktansa, biraz daha tolerans tanımalısınız.

 

Akrep Burcu Günlük Burç Yorumu

Ani evlilik kararı alabilir, ailenizin bu konuda tepkisini üzerinize çekebilirsiniz. Bu dönemde yapılacak evlilikler ileride sorun olarak karşınıza çıkabilir.

 

Yay Burcu Günlük Burç Yorumu

Beklenmedik sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Çalışanlarla aranızda sorunlar çıkabilir. Yakın çevrenizden bazı tepkiler alabilirsiniz.

 

Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumu

Çocuklarınız size beklemediğiniz haberler verebilir, onlar için para harcamanız gerekebilir. Bu dönemde sakin kalmaya gayret edin.

 

Kova Burcu Günlük Burç Yorumu

Aile yapınızı değiştirmek için gayret ediyor olabilirsiniz. Değişimi içinizde zaten yaşıyorsunuz, bu dönemde keskin olmamanız daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar.

 

Balık Burcu Günlük Burç Yorumu

Yakın çevrenizden birinin düşmanlığıyla karşılaşabilirsiniz. Kendi dünyanızda bu sorun üzerine düşünmektense o kişiyle karşılıklı konuşmanız size daha ılımlı yaklaşmasını sağlayacaktır.

 

Kendi burcunuzla birlikte yükselen burcunuzu da okumanız önerilir. Unutmayalım ki bu genel bir yorumdur. Herkesin haritası farklı ve eşsizdir. Diğer gezegenlerden aldığı açılarla farklılıklar gösterebilir.

 

                                                                                      Astrobilinç

                                                                            Fisun GÜVEN BAŞTÜRK

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Astroloji eğitimi asla bitmeyen bir süreçtir. Yirmili yaşlarımda (yaklaşık 2000 yılı) hobi olarak başladığım astroloji seyahatime profesyonel eğitimler alarak devam ettim. Bugün hala astrolojinin farklı alanlarında eğitimler almaya devam etmekteyim. Astroloji sonsuz bir okyanus gibi derinliklerine daldıkça sizi daha fazla derinliğine çeken bir serüven. Bu harika serüvende sizlerle gökyüzünün ilminden damlalar paylaşacağım. Unutmayın 'Gökyüzünde ne varsa, yeryüzünde o vardır.'

Yorum Yap