İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Burç
  3. 08 Mart 2021 Pazartesi Günlük Burç Yorumları
Trendlerdeki Yazı

08 Mart 2021 Pazartesi Günlük Burç Yorumları

30 Ocak 2021 Cumartesi Günlük Burç Yorumları

08 Mart 2021 Pazartesi Günlük Burç Yorumları

Palas asteroidi Balık burcuna geçiyor. Bazı astronomlar bizim asteroitleri kullanmadığımızı düşünüyorlar, halbuki biz gökyüzünde bulunan tüm nesneleri kullanıp bunlardan geçmiş çıkarımlardan yola çıkarak bir istatiksel çalışma çıkarıyoruz.

Kahve falı gibi gezegenlere bakıp, şöyle olacak böyle olacak ahkamını kesmiyoruz. Tabi gerçek kahve falı sanatını uzmanlıkla yapanlara lafım yok, lafın insanları kandırmaya çalışanlara.

Bizler astrolog olabilmek için yıllarca dersler alıp, bir çok alimin kitabını hatim ediyoruz. Bunuda yeterli görmeyip, daha oldum demiyoruz, çünkü Astroloji öyle derin bir derya ki dalan ne kadar dibe inse bir o kadar daha derinlik olduğunu fark ediyor.

Mevlana’nın Şemsin sorusuna verdiği cevap gibi.

Şems-i Tebrizi Konya’ya geldiğinde, Mevlana ders verdiği dört medreseden biri olan Pamukçular Medresesi’nden talebeleriyle birlikte giderken Şems ansızın önüne çıkmış ve bindiği katırın gemini tutarak, “Ey dünya ve mana nakitlerinin sarrafı! Muhammed Hazretleri mi büyüktür, yoksa Bayezid-i Bistami mi?” diye sormuş.Mevlana, “Muhammed Mustafa bütün peygamberlerin ve velilerin başıdır.” diye cevap verince Şems, “Peki ama o, ‘Seni tesbih ederim Allahım, biz seni lâyıkıyla bilemedik.’ dediği halde Bayezid, ‘Benim şanım ne yücedir, ben sultanların sultanıyım.’ diyor.” demiş.Bunun üzerine Mevlana, “Bayezid’in susuzluğu az olduğundan bir yudum su ile kandı, idrak bardağı hemen doluverdi; halbuki Muhammed’in susuzluğu arttıkça artıyordu. Onun göğsü Allah tarafından açılmıştı. Sürekli susuzluğunu dile getiriyor, her gün Allah’a daha çok yakın olmak istiyordu.” diye cevap vermiş.

Tabi bu ikisini aynı kıstas yapmak değil maksadım. Anlatmak istediğim bilim olsun, ilim olsun, hangisine dalarsanız, bunun uçsuz bucaksız olduğunu fark ediyor olmanız.

Gelelim konumuzu Palas Balık burcunda: Palas dediğimiz Asteroid Amazon savaşçıdır, adalet savaşçısıdır,el zanaatları konusunda ustadır, stratejisttir.

Balık burcunda harika sanatçılar çıkarır, ruhumuzdakileri kağıdın yada notaların üzerine rahatlıkla dökebiliriz. Duygular olarak her ne kadar yoğunluk olsa da, Balığın evrensel birliği konusunda hassas çalışmalar içine girebiliriz. Birlik olma yolunda stratejik planlamalar yapabilme kapasitemiz artar.

Palas Balık burcuna girdiği zaman ilk açısı İkizler burcundaki Mars gezegeniyle kare açı yapmak olacak. Sözlerimiz keskin ve kazançlı olabilir. Stratejik hareketlerimizde başarı şansımız yüksek olabilir, yalnız insanları kırıp dökmemeye özen gösterelim.

 

Koç Burcu Günlük Burç Yorumu

Ruhsal dünyamızda farkındalığınız artacağı zamanlar geliyor. Kimin, neyim, nerden geldim gibi sorulara cevaplar bulacaksınız. Arkanızdan iş çevirenlere karşı stratejik planlar yapmak için uygun zaman.

 

Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu

Gruplarda öne çıkacağınız ve ilgi odağı olacağınız zamanlar geldi. Bu alanda stratejik davranarak güzel arkadaşlıklara zemin hazırlayabilirsiniz. Para konusunda dikkatli olmanız güzel kazanımlar elde etmenize neden olabilir, yalnız dikkatli olmanız gerekiyor.

 

İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu

İş kariyerinizle ilgili planlamalar yapabilir, kendiniz için yeni yol ve yöntemler belirleyebilirsiniz. Yalnız öfke kontrolünüzü kaybetmemekte fayda var.

 

Yengeç Burcu Günlük Burç Yorumu

Yükseköğrenim, yada yeni bir eğitim alanında araştırma girişiminde bulunabilirsiniz. Buna sizi itenin içinizdeki boşluk olmadığından emin olmanız gerekiyor. Uzak ülkelere gitmek için bazı çalışmalar içine girebilirsiniz.

 

Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu

Korkularınızla yüzleşmek için uygun bir zaman. Ortaklarınızla yapacağınız toplantılardan kazançlı çıkacaksınız. Harcamalarınızı düzene sokmak için uygun zaman.

 

Başak Burcu Günlük Burç Yorumu

Eşinizle çözemediğiniz konulara yaklaşımınızı değiştirme zamanı gelmiş. Unutmayın evlilik bazen politika gerektirir. İş alanında eşinizin desteğini istiyorsanız, tutumunuzu değiştirmeniz gerekiyor.

 

Terazi Burcu Günlük Burç Yorumu

Çalışma hayatınızla ilgili koşulları yeniden değerlendirmeniz gerekiyor. Kendinizi derin düşüncelere yoğunlaştıran çalışmalar içine girebilirsiniz. Bu dönemde sokak hayvanlarını beslemek size fayda sağlayacaktır.

 

Akrep Burcu Günlük Burç Yorumu

Sevgilinizle ilgili konularda yeni yaklaşımlar deneyebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili çözüm bekleyen konular üzerine yoğun bir çalışma hazırlayabilirsiniz.

 

Yay Burcu Günlük Burç Yorumu

Aile hayatınızla ilgili yeni plan ve programlar içine girebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken, herkes sizin istediğinizi istiyor mu? Sonuçta bu onların hayatını da ilgilendiriyor.

 

Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumu

Yakın çevrenizi genişletebileceğiniz bu zamanda, yaklaşımlarınızı düşünerek ve adımlarınızı stratejik olarak atmanız gerekiyor. Sağlığınızı ihmal etmeyi bırakmalısınız.

 

Kova Burcu Günlük Burç Yorumu

Kazanımlarınızla ilgili yeni yol ve yöntemler bulmak için çalışmalar içine girebilirsiniz. Mücadeliniz elinizdeki kaynakları korumak ve genişletmek adına olacaktır.

 

Balık Burcu Günlük Burç Yorumu

Kendi kurallarınızı kendinizin koyacağı zamanlar geldi, artık başkalarının ayak izlerini takip etmeyi bırakıp, arkanızdan gelenler için yol açmanızın zamanı.

 

Kendi burcunuzla birlikte yükselen burcunuzu da okumanız önerilir. Unutmayalım ki bu genel bir yorumdur. Herkesin haritası farklı ve eşsizdir. Diğer gezegenlerden aldığı açılarla farklılıklar gösterebilir.

 

                                                                                      Astrobilinç

                                                                            Fisun GÜVEN BAŞTÜRK

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Astroloji eğitimi asla bitmeyen bir süreçtir. Yirmili yaşlarımda (yaklaşık 2000 yılı) hobi olarak başladığım astroloji seyahatime profesyonel eğitimler alarak devam ettim. Bugün hala astrolojinin farklı alanlarında eğitimler almaya devam etmekteyim. Astroloji sonsuz bir okyanus gibi derinliklerine daldıkça sizi daha fazla derinliğine çeken bir serüven. Bu harika serüvende sizlerle gökyüzünün ilminden damlalar paylaşacağım. Unutmayın 'Gökyüzünde ne varsa, yeryüzünde o vardır.'

Yorum Yap